Chcesz zamówić panele drewniane? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]