Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać atrakcje w Małopolsce? Zajrzyj tu.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, więc często ciężko odnaleźć się w ogromie wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której szybko znajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i schroniska, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w miastach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. urok parków narodowych i krajobrazowych, zamek na Wawelu oraz atrakcje narciarskie.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów w Polsce.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego