Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

druk 3D Kraków, drukowanie 3D

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wydrukowany przy pomocy technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLS,SLA, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, detali, wyrazistych krawędzi oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, a także opcja zastosowania filamentów w ogromnej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]