Produkcja spotów reklamowych – jak przyciągnąć klienta?

Spoty reklamowe to najczęściej 30-sekundowe produkcje filmowe, których główną funkcją jest promocja produktów lub usług danej marki. Mogą być wyświetlane w tradycyjnych mediach (w lokalnej lub ogólnopolskiej telewizji), w przestrzeni miejskiej (monitory w komunikacji publicznej) lub przed seansami w kinach. W dobie łatwego dostępu do zasobów internetu trafionym pomysłem jest też udostępnienie spotu reklamowego w serwisach społecznościowych, np. przed teledyskami na YouTube albo w charakterze treści sponsorowanej na Facebooku. Wiele przykładów pokazuje, iż treść udostępniana viralowo w sieci to najlepszy sposób na reklamę usług i produktów.

Produkcja spotów reklamowych – co jest istotne?

Spoty reklamowe na ogół nie trwają dłużej niż pół minuty i prezentują treści w bardzo okrojonym formacie, z tej przyczyny przy ich produkcji ważne jest pomysłowe, nieszablonowe ujęcie danego tematu. Ze względu na to, że bloki reklamowe w tradycyjnych mediach pojawiają się w przerwach pomiędzy programami, ich autorzy prześcigają się w pomysłach, jak przykuć uwagę widzów. W produkcji spotów reklamowych dużą rolę pełni też dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa.

Filmy reklamowe – zaufaj doświadczeniu profesjonalistów

Produkcja filmów reklamowych to zadanie dla profesjonalistów, którzy dysponują wysokiej jakości sprzętem (drony, lustrzanki cyfrowe, kamery sportowe i tradycyjne, stabilizatory obrazu), a w swojej pracy wykorzystują specjalistyczne oprogramowanie do postprodukcji – montażu, dźwięku czy korekty kolorów. Firmy zajmujące się produkcją spotów reklamowych angażują także zawodowych lektorów i aktorów. Fundamentem dobrego filmu reklamowego jest zawsze fascynujący scenariusz przykuwający uwagę widzów, zadziwiający kreatywnością, a czasem nawet pobudzający ich do myślenia lub wywołujący wzruszenie.