Pozycjonowanie w skrócie

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie to różne prace mających na celu zwiększenie widoczności stron w bezpłatnych wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyższą pozycję zdobędzie strona w wynikach wyszukiwania, tym więcej odwiedzin na witrynie, co w efekcie powinno prowadzić do zwiększenia konwersji firmy. Innym plusem tego działania jest wzmocnienie rozpoznawalności usługi, produktu czy też samego brandu.

Google analizuje wszystkie witryny internetowe na podstawie prawie dwustu rozmaitych czynników. Wynik tej diagnozy wpływa na to, na którym miejscu strona czy jej podstrona wyświetli się internaucie w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Za najistotniejsze czynniki rankingowe specjaliści do spraw SEO uznają m.in. PageSpeed, linkowanie (wewnętrzne oraz zewnętrzne), a także jakość contentu.

Wyszukując w przeglądarce Google jakieś słowo, internauta otrzymuje wykaz stron, których treść została uznana za najdokładniejszą odpowiedź na wpisane hasło. Jakie adresy pojawią się w SERP na pierwszych pozycjach? Przede wszystkim te, których treść jest unikalna i dobrze wypełniona trafnymi słowami kluczowymi. Na pozycje nie bez wpływu jest też szybkość wczytywania się witryny (zarówno w wersji na mobile, jak i desktopowej), poprawnie zoptymalizowanie kodowanie, jak również reputacja portali internetowych zamieszczających odnośniki do naszej strony.

Pozycjonowanie sklepów i stron internetowych – zleć to ekspertom z firmy SEO

Algorytm Google systematycznie jest poprawiany, zatem zaleca się zlecić pozycjonowanie i optymalizację stron i sklepów www zawodowcom. Odpowiednim wyborem będzie firma SEO posiadająca długoletnią praktykę w tym zakresie. W takich firmach zatrudnionych jest wielu specjalistów nie tylko od optymalizacji, lecz również prowadzenia kampanii Google Ads i tworzenia stron. Pozostawiając pozycjonowanie zewnętrznemu podmiotowi zaoszczędzone czas i środki można zaprząc w inne akcje marketingowe, które także zwiększą przychód firmy.

Prowadzisz firmę? Pozycjonowanie jest obecnie niezbędne!

Pozycjonowanie to w głównej mierze oferta skierowana do właścicieli stron www, których zadaniem jest dotarcie do klienta i sprzedaż usług albo produktów przedsiębiorstwa. Prowadząc własny biznes niemądrze jest w XXI w. nie posiadać strony firmowej albo ją uruchomić, jednak nie podjąć się jej pozycjonowania. Biznes to ciągłe współzawodnictwo o pozyskanie kolejnych klientów. Według badań blisko 97% osób szuka w internecie informacji o lokalnych firmach, co jasno pokazuje do jak dużej grupy klientów można w ten sposób dotrzeć. A pojawienie się adresu sklepu bądź strony w Top10 wyników wyszukiwania w Google niesłychanie zwiększa szansę, że klient zdecyduje się na nasze usługi.

Dane firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]