
Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na terenach miejskich, ale również na prywatnych posesjach. Którą metodą się je wykonuje? Kto zazwyczaj zamawia rzeźby ogrodowe oraz fontanny w formie ozdobnej figury?
Rzeźby do ogrodu – nieszablonowy sposób na aranżację przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się coraz popularniejszym sposobem na urozmaicenie terenów miejskich oraz prywatnych ogrodów. W dzisiejszych czasach znacznym zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wykonane techniką odlewu, których kształt jest dostosowany do preferencji klienta, jego zamiłowań, jak również wielkości ogrodu. W dużych przestrzeniach wspaniale sprawdzą się większe, masywne figury, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach poleca się z kolei zastosowanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy bogatymi zdobieniami lub wprost na odwrót – postawić na pomniki minimalistycznymi. Dobór stosownej figury musi być podyktowany stylem ogrodu i tym, jaki rezultat pragniemy finalnie otrzymać. Znacznym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to znakomita forma dopełnienia przestrzeni.
Kto kupuje rzeźby do ogrodu?
Rzeźba do ogrodu to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty różnego rodzaju. Bardzo dobrze komponuje się w parkach, miejskich zieleńcach, lasach, może też być ozdobą posesji przy placówce naukowej, muzeum, hotelu, urzędzie bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również klienci indywidualni, którzy pragną stworzyć we własnym ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk lub zdecydować się na prostą rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter przestrzeni. Modne są również majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić wspaniałe dopełnienie ogrodu w stylu japońskim.