Implantologia alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz również posiadają wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie okresu leczenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać gorących potraw, alkoholu oraz palenia papierosów. Ważne będzie też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne informacje.