Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany usługami biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często źródłem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na etat, a ich szefowie często nie są gotowi prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można koordynować z księgowym korzystając z e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi często oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy uzyskali właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]