Zajrzyj na https://www.kantor.pl i zakończ poszukiwania kantoru online!

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze wciąż spotkać można w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy prócz przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z poprzedniej doby. Kolejnym i niezwykle ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług popularnych wśród klientów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób doceniających wygodę, a także znaczną autonomię w dyspozycji swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich także osoby uczące się bądź zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]