Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest naprawdę duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, gotówkowy i samochodowy. Dzięki konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale również parabanki, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.