Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Gros osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam najczęściej tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w górskim domku i przelotnym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich czaru podczas stosunkowo trudnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są bezspornie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]