Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Poznaj dalsze szczegóły o wyprawie w Himalaje.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są areną zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Trudności sprawia też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy lub Everestu

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]