Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ znajdziesz aktualną ofertę trekkingów górskich.

Wycieczki w góry mogą mieć różne postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]