Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Kilimandżaro wyprawa. Więcej na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów wabią w głównej mierze malownicze krajobrazy, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również znikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – ze względu na ogromną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]