Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku na pewno znają na pamięć nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce położonych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Naturalnie są one porywające, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności z czasem pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, jeżeli można zachwycać się zniewalającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wytyczono w nich też proste trasy

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością baszt skalnych, stromych turni i poszarpanych grani, które w ciągu dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, iż ponad dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują dość spadziste stoki, wiele urwisk i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również mnóstwo prostych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co warto zobaczyć na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu niewątpliwie zachwyci wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji, jak również procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, jednak jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na szczyt Averau czy grupę Dolomiti di Sesto.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]