Tania drukarka 3D dla małych i średnich firm? To możliwe

profesjonalne drukarki 3d, tanie drukarki 3d

Jedną z pierwszych na rodzimym rynku firm, która dystrybuuje technologię druku 3D jest CadXpert. Ważną sferą działalności CadXpert jest sklep online, który w swojej ofercie ma urządzenia do drukowania przestrzennego: drukarki 3D i skanery 3D. Kolejnym filarem są usługi: projektowanie 3D, skanowanie 3D i drukowanie 3D, jak również oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE. Znajdujące się w ofercie CadXpert drukarki 3D działają w oparciu o 3 technologie: SLA, PolyJet oraz FDM, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach SLA, SLS, DMLS, PolyJet i FDM.

CadXpert – dystrybutor skanerów 3D oraz drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Stratasys, jak również wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots oraz urządzeń marki Formlabs. To największa w Polsce oferta instrumentów do druku 3D – powyżej 20 modeli drukarek 3D oraz kilkanaście różnych skanerów 3D. Prócz tego CadXpert oferuje szeroki katalog materiałów do druku 3D – ponad 50 produktów, w tym też tworzywa specjalistyczne, takie jak: Ultem 1010, Nylon 12 CF oraz pozostałe (dentystyczne, elastyczne, inżynieryjne, biokompatybilne itd.). Prócz materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów firma CadXpert posiada też filamenty, żywice fotopolimerowe i inne tworzywa wykorzystywane do druku 3D.

Profesjonalne i biurkowe drukarki 3D

Oferta firmy CadXpert jest skierowana zarówno do przedsiębiorców, specjalistów oraz reprezentantów przeróżnych branż (urządzenia firmy Stratasys), jak i użytkowników prywatnych, nieprofesjonalnych (drukarki 3D na biurko firmy MakerBot). CadXpert prowadzi sklep internetowy, posiada też showroom zlokalizowany w Krakowie. Wszyscy, którzy chcą omówić ze znawcami możliwości technologiczne dowolnego sprzętu z asortymentu sklepu, swoje projekty lub są po prostu zaciekawieni procesem wydruku przestrzennego, powinni odwiedzić krakowski punkt. CadXpert gwarantuje także szeroką obsługę posprzedażową: pomoc techniczne oraz merytoryczne, szkolenie w obsłudze nabytych sprzętów czy opiekę serwisową i pogwarancyjną.

Tanie drukarki i skanery 3D

Jaką wysokość osiągają ceny urządzeń do druku 3D – skanerów i drukarek 3D? Już małe lub średniej wielkości przedsiębiorstwo może zakupić profesjonalny skaner czy drukarkę 3D. Zainwestowanie w profesjonalne urządzenie do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w przypadku sektorów, takich jak stomatologia, motoryzacja, medycyna czy odlewnictwo, samodzielne prototypowanie i drukowanie, zamiast zlecania tych czynności, będzie znaczącą oszczędnością dla firmowego budżetu.
Rynek urządzeń do druku 3D żywiołowo ewoluuje – wraz z postępem idą nowatorskie technologie oraz rozwiązania, na które niegdyś było stać jedynie ogromne koncerny. Obecnie – dzięki obniżeniu cen drukarek 3D i materiałów do druku 3D – dostęp do nich mają też niewielkie firmy, te z o wiele skromniejszym budżetem. Sprzęt do druku 3D są nieustannie udoskonalane i rozwijane, z miesiąca na miesiąc spada koszt uzyskiwania części prototypowanych, drukowanych z pomocą urządzeń addytywnych. Zainwestowanie w profesjonalne urządzenie do drukowania 3D ma mnóstwo zalet, do głównych z nich zaliczyć należy obniżenie kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]