Odzież na motor – w co należy się wyposażyć?

Szukasz odzieży motocyklowej? Wejdź na https://bit.ly/3mhXsvr.

Od zawsze wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W razie kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i całkowicie odczuwa on siłę uderzenia. Stąd tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w właściwą odzież opracowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motocykl nie tylko ogranicza możliwe obrażenia prowadzącego, ale także chroni go przed wiatrem, deszczem i promieniami słonecznymi, co podnosi wygodę jazdy.

Podstawowe ubranie motocyklowe – co obowiązkowo należy mieć?

Kupując Ubranie na motocykl najpierw powinno się zaopatrzyć się w kask, bo zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy jedziemy z niską prędkością na skuterze, czy pędzimy ścigaczem po ekspresówce. Jest to także najważniejszy element protekcji kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed obrażeniami, które mogą mieć poważne skutki dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do osłony pozostałych części ciała w czasie jazdy mamy wiele możliwości. Entuzjasta jednośladów może zebrać swój strój dobierając odpowiednią kurtkę i spodnie opracowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub postawić na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Wiadomo, skóra jest niezmiernie odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie oznacza, iż ubrania na motocykl sporządzone z tekstyliów chroni słabo – wykorzystuje się w nich tkaniny o wysokiej odporności na tarcie i wysokie temperatury. Te elementy okrycia kierowcy są wyposażone odpowiednie wzmocnienia ochraniające barki, kolana oraz łokcie, które w trakcie wypadku są najbardziej wystawione na urazy.

Slidery, rękawice oraz inne dodatki

Kolejnymi kluczowymi częściami odzieży na motor są obuwie i rękawice. Rękawice w czasie upadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bo to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wyciągając je na wprost, przez co narażamy je na złamania oraz głębokie otarcia skóry. Dobrze zatem zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi wewnętrzną część dłoni oraz kostki. Odpowiednie buty na motocykl obok tego, że osłaniają delikatne kości stopy, gwarantują również większą przyczepność, a co za tym idzie lepszą kontrolę nad masywną maszyną.

W jakie pozostałe części odzieży na motor powinno się kupić? To naturalnie camelbagi, kołnierze, gogle o ile używamy kask crossowy, jak również posiłkowe zbroje, slidery albo ochraniacze.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]