Ochraniacze dla konia dopasuj do aktywności zwierzęcia

Chcesz zamówić ochraniacze dla konia? Wejdź na horse-trade.pl.

Ci, którzy zwykle nie są zainteresowani jazdą konną, nierzadko są zdziwione, że kończyny koni trzeba zabezpieczać ochraniaczami. Oferta artykułów tego rodzaju jest niesłychanie obszerna i w sklepach oferowanych jest wiele ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnych materiałów. To sprawia, iż także doświadczeni jeźdźcy miewają czasem problem z ich wyborem.

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Głównym kryterium doboru ochraniaczy, które należy ubrać zwierzęciu, jest typ aktywności, w jakiej koń w teraz bierze udział. Jest wiele wariantów ochraniaczy: rajdowe, crossowe, skokowe, ujeżdżeniowe, stajenne, transportowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych ma inne funkcje. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe redukują niebezpieczeństwo wystąpienia stłuczeń, urazów mechanicznych, jak również ran, które czasami mogą przydarzyć się w czasie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu doskonale absorbują siłę uderzenia, a przy tym podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe charakteryzują się mocnym pancerzem skoncentrowanym na zabezpieczeniu tylnej powierzchni oraz boków nogi konia, co osłania ją w chwili uderzenia o drążek przeszkody. Kończyny koni sportowych, które ze względu na udział w różnorodnych konkursach jeździeckich przewożone są raz za razem po setki kilometrów od stadniny, ochraniają ochraniacze transportowe. Muszą one być produkowane z materiałów, które nie przyczynią się do powstania uszkodzeń skóry nawet podczas długiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi kupisz także kaloszki dla koni, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które w czasie galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla konia – z jakich materiałów są produkowane?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni zderzą się z niezmiernie szeroką ofertą artykułów, odróżniających się od siebie zarówno kosztem, jak i materiałem, z których są wyprodukowane. Rzecz jasna, najbardziej atrakcyjne wizualnie są ochraniacze skórzane, aczkolwiek wymagają one odpowiedniej troski oraz konserwacji po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku stosunkowo szybko przyjdzie nam kupić nowe. Inne materiały, z których wykonuje się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach dostępne są także kaloszki dla koni wykonane z kauczuku.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]