Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Sprawdź shuttersy w salonie na http://tinyurl.com/yxae4vsp

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się przeważnie z domami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okna można zastosować też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a równocześnie bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie ludzie spędzają większą część dnia, a także przyjmują tu gości. Z tej przyczyny warto zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie wygodne. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do salonu, co pozwala np. na częściowe jego ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy chcemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla alergików

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego shuttersy tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]