Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz urządzenie do drenażu limfatycznego w domu.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Istnieje sporo zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do masażu uciskowego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych urządzeń. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, dzięki nowoczesnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, toteż bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]