Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Zobacz, gdzie nabyć lampę solną, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Europie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego trudu dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, ponieważ kupimy je w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył soli o jednakowych kształtach oraz siatce krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne kształty, przykładowo kuli albo piramidy.

Co jest źródłem powodzenia lamp solnych?

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest delikatne i uspokajające, więc zaleca się nabycie ich osobom, którym dokucza stres albo brak snu, dlatego iż z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]