Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Chcesz kupić listwy drewniane? Sprawdź www.balticwood.pl

Wydają się mało znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]