Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kup kask jeździecki.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]