Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Sól himalajska właściwości

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy wiesz jednakże, że posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak i wygląd.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej pożywna aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, że sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – rola

Okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight tworzą ładny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Dane firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]