Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Dowiedz się, gdzie nabyć 3D drukarkę

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz instrumenty. Szacuje się, iż wykorzystując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można praktycznie o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości usług i produktów, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka w branży maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i łatwą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można szybko otrzymać identyczne prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w przeróżnych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest dokładny oraz trwały, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie występują zniekształcenia.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]