Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Potrzebujesz shuttersów w oknach? Koniecznie odwiedź ten adres.

Projektując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na okna. Zwykle wybiera się standardowe rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firany, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskich domach

Głównym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek lokatorów. Wytwarza się je z PCV, listw drewnianych, jak również z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek wspaniale sprawdzą się także na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością w kinie czy na ekranie telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA czy w Australii.

Czy warto zdecydować się okiennice wewnętrzne shutters?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale się prezentują, lecz mają także zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać kumulowanie się ciepła w domu, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie przeszkód, by założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader atrakcyjny wygląd, zatem zwiększają wartość domu. Wypada również uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez wykorzystania żyłek, co rodzice dzieci lub posiadacze psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wystające linki, uznają zapewne za spory atut.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]