Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Szukasz bagażnika dachowego na relingi zintegrowane? Sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku akcesoria. Najczęściej nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]