Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znajdują się anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się także wysoką odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zastosować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę trzeba brać szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]