Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w filtry hepa h14

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym kątem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły PM2.5 oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurach znakomicie spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak roztocza, dym tytoniowy lub włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w ciężkich warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna obudowa, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wysokie normy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle optycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46