Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Korygowanie wad wzroku. Zdobądź więcej informacji.

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować kłopotliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna oraz mało inwazyjna

Do niedawna korekcja wad wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, jaskry, a także szeregu pozostałych schorzeń. Nadzwyczaj rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się wysoką skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent prędko powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze właściwą metodę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, tym samym są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Czym ponadto zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych chorób, np. stożka rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest procedurą przydatną w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych oraz innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, jak przykładowo ciałem obcym w oku oraz usuwaniem kaszaków.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]