Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj zachwycający uśmiech

Szczotkowanie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (nakładki, paski, żele), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite efekty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zweryfikuj stan jamy ustnej

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego szablonu oznacza się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest też właściwe dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.