Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Korekta laserowa wzroku Kraków. Uzyskaj więcej szczegółów.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, wygoda w codziennych sytuacjach czy dostęp do przeróżnych zawodów – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy bezustannie rośnie, do czego przyczynia się z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, bo stanowią czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać imponujące efekty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować dalekowzroczność. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego kształtowania, a przy tym zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia niemało argumentów. Najważniejsze to przede wszystkim dokładność, mała inwazyjność, efektywność, a także nikłe niebezpieczeństwo komplikacji. Należy napomknąć również o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, że w poniektórych kazusach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]