Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku emitowania ogromnej ilości ciepła, wpływu intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większa część z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, jak telewizory, kopiarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać dym z papierosów, szkodliwe bakterie i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szpitalach, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.