Obliteracja żylaków – o skleroterapii

Skleroterapia - uzupełnij swoją wiedzę!

Żylaki to nadzwyczaj częsta przypadłość, którą z biegiem lat obserwuje u siebie spory odsetek osób dorosłych. Pomału do świadomości społecznej przebija się zrozumienie, iż leczenie żylaków nie powinno być już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Pojawiające się na skórze pajączki naczyniowe oraz żyłki świadczą wszak również o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. Wskutek tego do gabinetów medycyny estetycznej nagminnie zgłaszają się pacjenci szukający sposobów na ich redukcję. A takim sposobem jest między innymi skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg ze stosowaniem bardzo cieniutkich igieł

Skleroterapia, która znana jest też pod nazwą ostrzykiwanie żylaków, to aktualnie już standardowe leczenie pajączków naczyniowych, żylaków oraz żył siateczkowatych. Procedura ta polega na dożylnej iniekcji środka chemicznego (pod postacią pianki albo cieczy), który powoduje zamknięcie się światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków, w związku ze stosowaniem w tym celu nadzwyczaj cienkich igieł, jest zabiegiem w zasadzie bezbolesnym. Ilość nakłuć wykonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły i wielkością leczonej powierzchni. Skleroterapię wykorzystuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, jednak może ona również stanowić dopełnienie terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale też wykorzystuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Warto zaznaczyć, iż skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, stąd przeważnie przeprowadza się ją w seriach trzech ewentualnie więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz specjalista na podstawie analizy sytuacji zdrowotnej konkretnego pacjenta.

Skleroterapia – czy występują do niej przeciwwskazania?

Jak w większości zabiegów medycznych, również w przypadku skleroterapii istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie można przeprowadzić jej u osób cierpiących na ostrą zakrzepicę żylną, choroby serca i miażdżycę tętnic nóg. Lekarz nie wyrazi zgody również na ostrzykiwanie żył u kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, jak również u osób, u których stwierdzono skłonność do alergii, w tym przede wszystkim na wykorzystywany podczas zabiegu sklerosant.

Dane firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]