Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Potrzebujesz aparatu do terapii ultradźwiękowej? Odwiedź ten adres.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, stawów, blizn oraz wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]