Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Food pairing. Więcej na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/.

Pomimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych kombinacji aromatów, nie oznacza to, iż łączenie ze sobą produktów, które na pozór wcale się wykluczają, nie może przynieść intrygujących i, co ważne, smakowitych efektów. Przekonujemy się o tym coraz częściej. Największe oddziaływanie na nasz smak miało naturalnie możliwość kupna nieosiągalnych przedtem w naszym kraju artykułów, jak również otwarcie się na odmienne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem rzadko już dziwi. Ci, którzy zasmakowali w takich niespotykanych fuzjach smaków nierzadko inicjują swoje doświadczenia i samodzielnie próbują jeszcze bardziej dziwnych zestawień. Żeby te jednak przyniosły spodziewane wyniki, należy wpierw wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – łączenie smaków w nieprzeciętną, lecz zgodną całość

Chcąc, by nasze kulinarne przygody naprawdę okazały się powodem uniesień oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych wrażeń, wystarczy działać zgodnie z regułami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są tylko wytycznymi, o których nie należy zapominać, by smaki mieszają się w zgodną, aczkolwiek niezwykłą całość. Najlepiej zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uważane są za kompletnie od siebie odmienne. Wszystkie zasady food pairingu są jednakże wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji poszczególnych substancji w używanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, ale też napojów (w tym alkoholowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Do eksperymentów z food pairingiem potrzebne są wyczucie i spora wyobraźnia, jednak to nie one będą najistotniejsze. O wiele bardziej jest istotna znajomość ilości konkretnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Toteż świetnym pomysłem będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa nie dłużej niż kilka godzin.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]