Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Skieruj się tu jeśli interesujesz się digital paintingiem.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można stosować?

Istnieje kilka programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo że służył przede wszystkim jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie artystów oraz game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, gwaszem lub akwarelami. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs Photoshop online z opcją kontaktu z autorem szkolenia

Właściwie lekcje digital paintingu odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz niezbędne metody wykorzystania pędzli, zalecamy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]