Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Kurs górski - poznaj pełną ofertę.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a zwłaszcza w okresie, gdy wczasowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia wybrali się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd miłośnikom gór wysokich chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, by nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w razie przeróżnych nieprzewidzianych zdarzeń. Szkolenie omawia dodatkowo reguły poprawnego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niewielkich grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. W ten sposób przyswajanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]