Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Modelowanie 3D - uzupełnij swoją wiedzę!

Świat grafiki cały czas ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody preferując tworzenie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje już wielkich wydatków – można przecież ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem doświadczonego nauczyciela

Obsługę dowolnej aplikacji można opanować samemu, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko jest niezmiernie męczący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy dopiero poznają program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez uczestnika kursu doradzając, które detale wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, by był on prowadzony w jak najmniejszych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w w branży projektowej i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i cenioną szczególnie w branży projektowej, gier komputerowych i filmowej. Poznanie programu Blender 3D otwiera tym samym sporo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które później można bez obaw dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu kursów to po prostu artyści oraz amatorzy pragnący znaleźć nowe formy wyrażania siebie lub rozwijać swoje obecne umiejętności.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]