Specjalne kontenery na odpady dla specyficznych branż

Kup kontenery otwarte.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również stare płytki parkietowe lub ceramiczne – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o dużych gabarytach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]