Rodzaje kontenerów na odpady

Jeśli chcesz nabyć kontener KP 7, koniecznie odwiedź ten adres

Część śmieci nie powinno być wyrzucanych do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które są generowane podczas różnych renowacji i prac budowlanych, a także odrzutów przemysłowych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć trudności powiązane z składowaniem i przewozem odpadów. Żeby ich uniknąć, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Specjalistyczne i zwykłe kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do gromadzenia oraz transportu starych mebli, gruzu, opakowań i podobnych odpadów. Dodatkowo dostępne są także kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są również niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak wióry metalowe, trociny bądź granulaty. Ich załadunek usprawnia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla jakich podmiotów?

Adresatami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, jak również różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się firmy świadczące usługi wywozu gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Udostępniają je one swoim klientom, a po wypełnieniu przewożą do punktu legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]