Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można także solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają więc bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w szalunki oraz sklejkę.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]