Elementy budowlane – dźwigary

Zobacz, gdzie zamówić dźwigary, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są także potrzebne przy budowie sklepień – w takim przypadku ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego kluczową cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu surowców. Muszą one być dokładnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha czy sosna. Nadzwyczaj ważne jest także należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym działaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – wynająć czy lepiej posiadać własne?

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które tylko okazjonalnie przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych elementów szalunków.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]