Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

baseny, baseny kąpielowe

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także halę basenową albo ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego rodzaju dodatków jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Dane firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]