Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Więcej informacji o podporach stropowych.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są używane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala korzystać z nich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także części produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]