Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Zleć budowę nowoczesnych domów drewnianych

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również znacznymi stratami energii. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają też inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]