Armatura kwasoodporna – nie tylko dla przemysłu

Znajdź armaturę kwasoodporną na https://metal-e.pl/ARMATURA-NIERDZEWNA.

W domu w stu procentach sprawdzi się armatura, która będzie wytrzymała na korozję. W wielu sytuacjach niezbędne będą jednak zdecydowanie lepsze właściwości metalu, z którego wykonana będzie wykorzystywana armatura. Jest tak na przykład w fabrykach, gdzie produkuje się towary z wykorzystaniem kwasów – jak lakiery oraz nawozy. By dostarczyć je w odpowiednie lokalizacje zakładu, należy wówczas skorzystać z armatury pozwalającej na wykonanie sieci wytrzymałej na wpływ substancji żrących. Na szczęście na rynku znajdziemy mnóstwo produktów, z którymi będzie to możliwe. Z czego jednak wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie części znajdziemy w katalogach wytwórców? W jakich sklepach je kupić?

Armatura kwasoodporna – jakie elementy?

W sklepach dostępne są rozmaite elementy armatury kwasowej – między innymi łączniki, trójniki, krany oraz redukcje czy kołnierze. Niezależnie od tego, które są to części, kluczowe jest to, z którego materiału są wyprodukowane. Żeby zagwarantować stuprocentową wytrzymałość na wpływ kwasów, stosuje się przede wszystkim specjalne typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa zatem ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się poprzez znaczną domieszkę niklu i chromu. Opisywany materiał jest odporny na działanie wszystkich kwasów o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można nabyć na przykład w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. Takie wyjście wykazuje jednak wiele minusów. Najistotniejszą z nich są oczywiście wysokie koszty zakupu, a te powodują, że montaż całej sieci potrafi być dużym wydatkiem. Oprócz tego nie zawsze znajdziemy w nich części, których potrzebujemy. Z tego powodu warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te proponują nie tylko duży katalog elementów, lecz również zwykle mniejsze koszty zakupu.

Dane firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]