Wisiorki srebrne – duży wybór

srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób są zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro źle znosi też styczność z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.