Oryginalna biżuteria z turkusem

Szukasz biżuterii z turkusem? Skieruj się na ten adres.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż chętnie sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących symbolem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnej mierze rzutuje miejsce jego pochodzenia – na przykład turkusy pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że opracowano też jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe względy wizualne. W opinii niektórych jest bowiem amuletem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużej mierze z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – po prostu świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy również ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła potrafią zmatowić powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy tak rys.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]