Lampworki – co to jest?

Chcesz zamówić lampworki? Koniecznie odwiedź ten adres.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny rodzaj koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były produkowane samodzielnie – szkło rozgrzewano z użyciem zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Dziś także możemy zrobić je samodzielnie, jednak bardziej trafionym pomysłem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie w wyniku działania ognia rozgrzewa się, zaś to umożliwia nadanie mu dowolnych kształtów. Paski gorącego szkła nawijane są na pręcik, przez co każdy paciorek ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek czy naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki doskonale pasują do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to tylko kwestia pomysłowości.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]